Fővárosi VÁROSFEJLESZTÉSI Civil Szakmai Műhely (VFCSZM)

Partnerségi Program a városfejlesztésért....


JEGYZŐKÖNYVEK és EMLÉKEZTETŐK



meeting.jpg



 Alakuló ülés emlékeztetője (2009.június 26.)




EMLÉKEZTETŐ

A Fővárosi Városfejlesztési Civil Szakmai Műhely

alakuló üléséről


Időpont: 2009. június 18. 14.00

Helyszín: Főpolgármesteri Hivatal Ügyfélszolgálati Iroda

Jelenlévők: a jelenléti ív szerint

___________________________________________

Vakok és GyengénlátókHermina Úti EgyesületeSchmuk Antal,      Szabó Lajos

FIONA: Borbíró Fanni

ÁKITE: Asztalos Lajos

BVE: Dr. Buzna Margit

VEKE: Dorner Lajos

Vadhajtás Egyesület: Varga Gábor Miklós

Eu-Drom Egyesület: Molnár Lajos

Zöldgömb Sk.Ujj Zoltán

BSZF: Gosztonyi Géza

FEMI: Komka Norbert

Studio Metropolitana: Rácz Krisztián

FPH Közmű Ügyosztály: Korontos Nóra

FPH Közlekedési Ügyosztály: Braun Anita

___________________________________________

Gerencsér Balázs, a NIOK alapítvány munkatársa, mint levezető elnök köszönti a megjelenteket. Ismerteti a tervezett napirendet:

1. napirend: bemutatkozás

2. napirend: tájékoztatás a Civil Rendelet létrejöttéről

3. napirend: SZMSZ elfogadása

4. napirend: beszámoló a Budapesti Esélyegyenlőségi Tervről

5. napirend: elnökválasztás

1. napirend. röviden bemutatkoznak a megjelent civil szervezeti delegáltak, és néhány szóban beszélnek munkájukról

2. napirend. Tóth-Pjeczka Kata, a Civil Iroda munkatársa röviden ismerteti a Civil Rendelet létrejöttének folyamatát, kezdve a 2005-ös Civil Deklarációtól a 2008-as Civil Rendelet elfogadásáig. A rendelet két alapvető célkitűzése, hogy egységes pályázati rendszert vezet be, valamint az, hogy a civil szervezetek bekapcsolódhatnak a döntés-előkészítési folyamatba. Fontos még megemlíteni a Civil Iroda létrejöttét és az ott végzett számítógépes adatbázis működtetését, amellyel leegyszerűsödött a pályázathoz szükséges benyújtandó dokumentumok kezelése.

Gosztonyi : Mi a stratégia, melyik szervezet hol vesz részt?

Borbíró: Női esélyegyenlőséggel foglalkozó műhely miért nincs?

dr. Buzna:Területi szerveződéseket, hogyan fogjuk össze?

Válasz. a bizottság kijelöli a területeket, amiben számít a civilekre, lesz olyan, amit a civilek kezdeményeznek.

A civil szakmai műhelyek nyitottak, minden bíróságon bejegyzett szervezet részt vehet, egyenlő szavazati joggal.

3. napirend: SZMSZ elfogadása

Az városfejlesztési civil műhely az SZMSZ-tervezet alábbi kiemelt pontjainak megvitatása után a megjelentek úgy döntenek, támogatják a tervezetet:

-A műhely döntéseit egyszerű szótöbbséggel hozza, esetenként 2/3-os döntés előzetes megállapodás szerint;

- Egy személy egy szervezetet képvisel /bármely megbízott útján is;

-A delegáltak mindegyike egy szavazati joggal bír;

-Ülés összehívását a tagok 1/3-a írásban kezdeményezheti, rendes üléseit negyedévente az elnök hívja össze;

-A munkaanyagokat az ülés időpontja előtt 10 nappal kell eljuttatni a delegáltakhoz;

- Az ülés határozatképes, ha delegáltak több mint fele jelen van;

- Határozatképtelenség esetén az ülést változatlan napirenddel 8 napon belül újra össze kell hívni;

4. napirend: beszámoló a Budapesti Esélyegyenlőségi Tervről

Komka Norbert: Az első társadalmi egyeztetés 2008. október 28-án, az Új Városháza dísztermében rendezett “Települések az esélyegyenlőségéért” konferencián, illetve annak szekció ülésein folyt le. Akkor a célcsoportok civil képviselői és szakértői elfogadták a Program stratégiáját, értékelték és kiegészítették a veszélyeztetett célcsoportok deficitjeit és a beavatkozások fő irányait.

Ezen dokumentumban már a Cselekvési Program tervezetét is kidolgoztuk, a Fővárosi Önkormányzat ágazati szakembereinek segítségével. Így konkrét beavatkozási javaslatokat és támogatási prioritásokat fogalmaztunk meg, elsősorban a Fővárosi Önkormányzat és intézményrendszere felé. A Cselekvési Programban egyrészt “Rendszerbe épített intézkedéseket” javaslunk, amelyek az esélyegyenlőségi politika fő vonalát képezik Ezen intézkedési csomag célja, hogy a főváros minden szakpolitikai programjába horizontális feladatként épüljenek be az esélyegyenlőségi szempontok. Elsősorban e programok által érvényesüljön az esélyegyenlőségre való törekvés a főváros szakpolitikai döntéseiben, intézményfenntartói tevékenységében és támogatáspolitikájában. Másrészt “Kiemelt intézkedéseket“fogalmaztunk meg, annak érdekében, hogy a Cselekvési Program már rövid távon is határozzon meg világosan érzékelhető változásokat. A két fejezetbe szerkesztett intézkedési csomagok egy része csaknem minden célcsoportra és ágazatra érvényes, más elemei viszont csak egy-egy célcsoportot, ágazatot érintenek.

A második társadalmi egyeztetés beleilleszkedik a Fővárosi Önkormányzat Civil Tanács egyeztetési folyamatába. Ennek során tizenegy különböző civil szakmai műhelyben a delegált civil képviselők és szakemberek véleményezik, majd a Civil Tanács tárgyalja a dokumentumot és a javasolt módosításokat. Kérjük, hogy az anyaggal kapcsolatos észrevételeiket június végéig tegyék meg, hogy azokat még beilleszthessük az anyagba. Az észrevételeket közvetlenül hozzám, vagy a Civil Irodára juttathatják el.

5. napirend: elnökválasztás

A levezető elnök megkérdezi a delegáltakat, ki vállalná az elnöki tisztséget. Molnár Lajos és Asztalos Lajos vállalná, azzal a kikötéssel, hogy megbízatása hat hónapra szóljon. Ezt a delegáltak egyhangú szavazattal elfogadják. Majd Asztalos Lajos Molnár Lajos javára visszalép, így a jelenlévők egyhangúlag Molnár Lajost választják elnöknek.

6. napirend.  a következő ülés július 2-án lesz.

Gerencsér Balázs megköszöni a jelenlétet és további jó munkát kíván. Ezzel az ülés 16 órakor véget ér.

aláírások s.k.



Az első műhely ülés (2009.07.02) emlékeztetője



EMLÉKEZTETŐ,

amely készült a Fővárosi Civil Iroda hivatalos helyiségében, Budapesten az V. kerület Bárczy István utca 1-3 szám alatt, 2009. július 2. napján, 10 órakor, a Fővárosi Városfejlesztési Civil Szakmai Műhely ülésén.

Jelen vannak:

jelenléti ív szerint.....

Elnök köszönti a megjelent tagokat, majd megállapítja, hogy az ülés a megjelent műhely-tagok számára való tekintettel nem minősül határozatképesnek. Elnök közli, hogy az ülés újbóli és SZMSZ szerint szabályozott összehívásának akadálya van, mégpedig a véleményezésre szabott határidő rövidségének okán, ezért Elnök kéri a jelenlévő tagokat, hogy az ülést határozathozatal nélkül tartsák meg, kizárólag az egyes napirendi pontok alatt tárgyalt előterjesztések megismerése és az abban foglalt tartalom véleményezése illetve kiegészítése céljából.

1. napirendi pont:  A Fővárosi Esélytervvel kapcsolatban megfogalmazott vélemények és javaslatok megvitatása

Elnök elmondja, hogy elrendelt határidőig 2 szervezettől érkezett javaslat az esélytervvel kapcsolatban. Elnök ismerteti a FIONA alapítvány véleményét, javaslatait és az esélytervvel kapcsolatban megfogalmazott aggályait. Ezt követően az Elnök ismerteti a műhellyel az EU-DROM Egyesület véleményét és javaslatait továbbá az EU-DROM Egyesület esélytervvel kapcsolatban megfogalmazott aggályait.

A jelenlévők is megállapítják, hogy a két szervezet lényegében azonos problémákat és aggályokat fogalmazott meg a települési esélytervvel kapcsolatban. Mindkét szervezet lényegében a cselekvési programokat jellemző adekvátumok (források, felelősök, monitoring-rendszer és szinergia vizsgálat) hiányát tartja az esélyterv legfőbb problémájának, aminek alapján mindkét szervezet kétségekkel fogadja az esélytervben megfogalmazott intézkedések végrehajtására vonatkozó szándék valódiságát. Az általános aggályokon túl, mindkét szervezet a saját érdekképviseleti területének vonatkozásában szakmai aggályokat is megfogalmazott a Fővárosi Esélyterv-dokumentummal kapcsolatosan.  

A jelenlévők is egyetértenek és az Esélytervvel kapcsolatban megfogalmazott véleményekkel az elhangzott aggályokkal, ezzel együtt egyéb javaslat, indítvány vagy felvetés a tagok részéről nem hangzik el. Az Elnök elmondja, hogy a  két civil szervezet által felvetett aggályokat, a véleményező szervezetek nevében tolmácsolja a tervezők felé, a Civil Konzultációs Tanács esedékes ülésén. Határozathozatalra vonatkozó igény nem merül fel.  

2. napirendi pont: a Városfejlesztési Civil Szakmai Műhely Szervezeti és Működési Szabályzatának (SZMSZ) kiegészítése, pontosítása és szabályozási struktúrájának kialakítása

Elnök elmondja, hogy az alakuló ülés óta 2 civil szervezet jelezte abbéli szándékát, hogy részt kíván venni a városfejlesztési civil szakmai műhely munkájában. Elnök kifejti, hogy a műhelynek a jövőben várhatóan emelkedni fog a taglétszáma és ennek kapcsán releváns feladatnak mutatkozik, a műhely munkájának alaposabb és pontosabban szabályozása a Szervezeti és Működési Szabályzaton (SZMSZ) keresztül.

A jelenlévő műhely-tagok áttekintik az SZMSZ módosítására vonatkozó javaslatokat és azok kiegészítésre kerülnek a jelenlévő tagok javaslataival. Elnök elmondja, hogy a jelen ülés keretében elhangzott javaslatokkal kiegészített SZMSZ tervezetet egyeztetés céljából 15 napon belül megküldi a műhely minden tagjának, hogy a következő műhely-ülésen az SZMSZ az indokolt módosításokkal és pontosításokkal egyetemben kerüljön elfogadásra. Határozathozatalra vonatkozó igény nem merül fel.

3. napirendi pont: Előterjesztés a Városfejlesztési Civil Szakmai Műhelyben képviselt érdek-csoportok tagozatokba  illetve  szekciókba  strukturált  képviseleti  rendszerének  kialakítására

Az Elnök közli, hogy a jelen napirendi pont vonatkozásában határozathozatalra is szükség mutatkozik és tekintettel arra, hogy a jelen ülés nem határozatképes, ezért a napirendi pont alatt tárgyalni kívánt Elnöki indítvány előterjesztését és megvitatását, a következő műhely ülésére halasztja el.

Az Elnök, 11 óra 30 perckor berekeszti a műhely ülését.

A jelen emlékeztetőt, az Elnök ellenjegyzése mellett, Varga Gábor Miklós Úr, a VFCSZM alapító tagja hitelesíti.

aláírások sk.


             A második műhelyülés emlékeztetője



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 5
Tegnapi: 2
Heti: 5
Havi: 214
Össz.: 43 413

Látogatottság növelés
Oldal: Híreink
Fővárosi VÁROSFEJLESZTÉSI Civil Szakmai Műhely (VFCSZM) - © 2008 - 2024 - varosfejlesztesimuhelybp.hupont.hu

A weblap a HuPont.hu weblapszerkesztő használatával született. Tessék, itt egy weblapszerkesztő.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »